Tvoříme nový design  stránky budou dostupné brzy 

 

Z toho ven

aneb 99 až sto hoven stačilo

na dvě otázky odpovídám až moc často. Hlavně lidem, kteří mě začínají poznávat a zároveň nedisponují jistou obavou, co ten terapeut ve mě uvidí a jestli v tom nejsou nějaké čáry máry a podobně.

První otázka je: Dokáže člověk najít svou vlastní ztracenou cestu i bez držkopádů na všech úrovních? Na tuto otázku stále doufám že existuje i jiná verze než ta moje. Já měl "hlaďounké přistání" (jak moc je to ironie, znají jen ti co mě opravdu znají) Tady odpovídat nebudu.

Druhá otázka je: pro mě již i s optimistickou odpovědí :-) 

 

Co nakonec člověk změní na sobě aby se uzdravil?

Krátce a stručně: NIC

(to ovšem není totéž co NICK na facebooku "švětlonoš orákulum turbo 13." víte co myslím že ?) :-)

méně stručně: přestane konečně měnit sebe, okolí, partnery, rodiče. přestane se definovat vůči modelkám, celebritám a různým systémům či guruům.

A teď už úplně nestručně a obšírně s omáčkami atd.
takže jen pro otrlé čtenáře...

Už jsem slyšel, že jsem guru. Také jsem slyšel, že jsem debil. No evidentně je moje rozpětí je široké, ale v každém případě jsem jediný "Já" kterého znám a se kterým žiji. Jelikož mohu nabídnout jen své poznání a věřím ve svou autenticitu a sounáležitost k systému, do kterého patřím, zde je má delší odpověď.

Dokud se definujeme jako nálepky od druhých snažíme se kličkovat v minovém poli bychů a kdybychů, snažíme se zavděčit tu a támhle a hlavně nedovolujeme si prožít to "nic" to dno. Ležíme v depresích v posteli a říkáme si měli BYCHOM vstát a makat... naše tělo jasně velí "lež a čerpej sílu" ... mysl do toho ... Měl bys cvičit/makat pracovat na sobě !!! - to nemá možnost spokojenosti !!!


Lidi nás štvou a místo toho, abychom se opravdu naštvali jsme jen naštvaní nebo raději otrávení. Zní to stejně? Věřte mi je to něco úplně jinde. Je krásné pokud nás lidé inspirují, když máme vlastní drive - touhu - zápal - vášeň prostě to co mě dnes vedlo k tomu začít psát. 


Chybí-li tento oheň, věřte, že už se chystá nějaký ten nasírač, který se vás pokusí rozpálit do běla. No jasně, že nejdříve plánujete jak zničit nasírače. To je obvyklé, jen to není úplně funkční. Další fáze bývá - co mě to napadá vždyť je neslušné jej zaškrtit. Tak jej alespoň pomluvím. Ták, tím jsem mu to dal/a. A vyflušu veškerý oheň někam jinam. Kolem nás už to hoří, všichni kolem už vědí jaká je ten či onen svině, ale v nás. oheň na nule a pořád nasírač za rohem. Dokonce už nově dokrmen možná až nažrán k prasknutí o další oheň, který nám má nutkání předat.

V masérně se tato fáze nazývá aleyouja Ale-You(ty)-Já. Ta se dá žít do aleyouja, tedy téměř nekonečně. Vlastně až do doby kdy ouvejů je až tolik, že vám přeskočí srdíčko, praskne cévka, podlomí kolena a za mlhkou hustou tak, že by se dala krájet to ve vodě zažluňká, pod břehem zakuňká v rákosí hrkne a jehle terapeut má klienta. Prášečky mastičky zobání, terapie, hospitalitzace a pitva pořád v nedoheldnu.

Trošku nafouknutý rozhovor

"Ale já pane terapeute jsem tak moc chudinka, už nemám sílu, nic se mi nechce pomožte mi jste můj guru, když vy mi nepomůžete tak kdopak mi tu ještě zbude" (trošku to nafukuji, ale už i to se stalo)

"NASRAT" řekne terapeut
"co tooooo, jak tooo" 
"nasrat se je cesta" dodá raději "plakat je cesta"
"ale já přece nemohu se nasrat na šéfa" "ALE já mu přece neukážu své slzy, to by si řekl, že jsem citlivka"
"no a vy nejste citlivý/á?" 
"ale jooo, ale to přece nemůžu, co by na to řekl ten či onen nebo on sám nebo já sám/a sobě"...

Cítíte jak je to blátivé? Jaká je to bažina jak naše vlastní sebelítost dokáže rozpustit pevnou půdu pod nohama a proměnit ji v bažinu, tu z nekonečného příběhu (kdo nezná okamžitě doučit jinak se nedomluvíme :-) ).

čínská medicína jasně ukazuje z ohně (chápejme vášně) vznikne země (chápejme cesta) ve které se objeví kov (chápejme příležitosti) a vznikne voda (chápejme úrodný koktejl emoce cit) z toho vyroste dřevo (chápejme zisk úroda zkušenost) Dřevo umí hořet a jsem zase v na počátku.

Pentagram 5 elementů.png

 

iks tisíc let nám to tady Číňan kreslí všude možně. Kdo ví kdo to kreslil ještě před nim. Když se z emoce nestane zkušenost nepůsobí na zemi oheň, ale voda. Voda však vyplaví ty snadné lehké hovínka na povrch a ty hutné příležitosti přilepí ke dnu jako sedlinu.

to přece není magie to je přece jen trošku jiná fyzika

 

To, že na nás fyzicky působí, je pro mě selský rozum a pro někoho duc-hovno nebo esoterika. No buď jak buď. Za mě dokud člověk hledá, jak z toho ven je snadno náchylný k tomu, aby se stal krmítkem pro terapueuty. Zda lepší, horší to nevím znám jen pár co nechci znát, ale oni pravděpodobně nechtějí znát mě, tak to nechme bez soudu.

Nic z venku, žádná změna, čisté víno a opratě života zpět do rukou. Bezrucí prominou, ti si, ale obvykle porad,í těm už to luplo i žbluňklo. 

Na závěr mi dovolte pozvat vás na mou člověčí přednášku - Bludný kruh, která bude 13 a 27. 8. 2019 v 17:00 v centru Ostravy kde vám ukážu jednoduché principy vlastní devastace, ale i vitalizace. Právě na principech čínské medicíny, který jsem nastínil s tím ohněm vodou atd.
Vstupné 250 Kč


A dále na workshop tedy diskuzi mezi námi s názvem - Novodobé upírství aneb vyžírači energie a uspavači hadů, která bude 15 a 29. 8. 2019 již v 16:00 na úplněk :-)
vstupné 400 Kč

Pro větší srozumitelnost půjdeme do jádra některých principů toho co je nejen v názvu, ale hlavně v každém z nás. končit budeme až budete spokojeni nebo nasyceni informacemi (předpoklad v 20:30)

Jak píšu, tak mluvím. Takže jestli je to pro vás zajímavé, srozumitelné a je to vašim aktuálním tématem, registrujte se napsáním mi do zprávy. Jako vždy to bude velice poutavé vtipné a možná i ostré. A pokud mi řeknete, že to pro vás není nic nového vracím vám vstupné. Nejste moje krmítko a já vaše vyžírka, s tím musíte jinde. Jsem pro výmněnný obchod a nic za něco to mi nechutná.

Krásný den Vít Swaczyna masér | terapeut | lektor


Konverzace se načítá